Kiedy wykonać cięcie laserem rur i profili?

Kiedy wykonać cięcie laserem rur i profili?

Podstawowym elementem oddziałującym na podniesienie precyzji cięcia przy pomocy lasera polega na wykorzystanym elemencie tnącym, jaki w wypadku obróbki różnych materiałów stanowi gorący promień lasera i gaz technologiczny o wysokiej czystości. To oczywiście wiązka laserowa gwarantuje dużą precyzję cięcia plasującą się na poziomie do 0,009 mm. Żadna odmienna technologia cięcia nie jest w owej sprawie choćby współmierna.

Na czym polega mechanizm cięcia laserowego?

Cięcie laserowe kwalifikuje się do cieplnej metody obróbki produktów. Wiązka lasera działa na opracowywany artykuł, jaki pod jej wpływem podlega stopnieniu oraz odparowaniu. Pozostałości w formie lotnej czy ciekłej są wydmuchiwane poprzez gaz towarzyszący. Natomiast konkretnie? Wiązka lasera o niezwykle dużej mocy działa na elektrony jądra atomów ciętego produktu na skutek czego wprowadzane są w drgania. Drgania wytwarzają energię termiczną, jaka topi artykuł. Cięty obszar zmienia własny stan skupienia tworząc lukę.

Cięcie laserem rur i profili – co należy wiedzieć?

Wycinarki laserowe do rur funkcjonują na tychże samych zasadach, co naturalne lasery. Więc stosują podparte wiązki laserowe jako materiał do cięcia cieplnego. Zwyczajne wycinarki laserowe mogą także wycinać profile. Często jeśli jest dobrany za pomocą specjalnego urządzenia. Pomimo to nie są porównywalne z laserami lampowymi pod względem prędkości produkcji, klasy oraz dokładności. W związku z tymże przy produkcji profili z nacięciami znacznie poleca się dobór usługi cięcia rur.

Charakterystyka laserowego cięcia rur i profili

Cięcie laserowe rur polega na punktowym wniknięciu energii w postaci wysokoenergetycznego strumyka tnącego. Gorący promień lasera jaki otoczony jest gazem technicznym o dużej czystości, wykorzystywany jest jako narzędzie cięcia. W celu osiągnięcia artykułu charakteryzującego się najwyższą jakością, promień lasera powinien być wykonywany bardzo dobrze, tymczasem zastosowany typ urządzenia w pełni to zapewniać. Cięcie rur i profili odbywa się dzięki kombinacji trzech metod, do których kwalifikuje się spalanie, stapianie i sublimację.

Czemu należałoby obrobić profil laserowo?

Nie ma wątpliwości, iż laser jest jedną spośród najskuteczniejszych technik docinania rur oraz profili. Jest to sposób błyskawiczny, natomiast przede wszystkim szczegółowy, nie zostawiający nieładnych, poszarpanych brzegów. Cięcie laserem rur i profili działa właściwie pełne możliwości technologii przemysłowej. Po pierwsze pobudza znamiennie mechanizm docinania, natomiast jest to bardzo ważne, ponieważ profile nierzadko są częścią konstrukcji zarówno narzędzi, maszyn jak również konstrukcji nośnych.